Organization Calendar (West Lorne Comets)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 15, 2017-Nov 04, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19Oct 20Oct 21
Novice Rep - Jack Tolhurst Memorial Tournament (7396)
Peewee Rep
3:00 PM
vs. South Kent Lightning
Peewee Local
4:00 PM
@ Wallaceburg Lakers
Bantam Rep
4:10 PM
vs. Belmont Rangers
Atom Local
4:15 PM
@ Southwest Bullets
Glencoe [ATO15]
Midget Local
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam Local
6:00 PM
@ South Kent Lightning
Ridgetown [BAN11]
Initiation Program (IP)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Tyke
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom Local
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Local
8:10 PM-9:10 PM
Practice
Bantam Local
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Bantam Rep
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Midget Local
8:50 PM-9:50 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-6:55 PM
Practice
Atom Local
7:05 PM
vs. Belmont
Peewee Local
8:10 PM
vs. Mooretown Jr. Flags Black
Midget Local
9:00 PM
@ South Kent Lightning 2
Ridgetown [MID20]
Atom Local
10:00 AM
@ Dresden Jr. Kings Maroon
Lambton-Kent [ATO16]
Initiation Program (IP)
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Atom Rep
12:25 PM
@ Dresden Jr. Kings
Peewee Local
1:10 PM-3:10 PM
Practice
Peewee Rep
3:00 PM
@ Dresden Jr. Kings
Bantam Local
3:20 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Bantam Rep
4:20 PM
@ Dresden Jr. Kings
Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28
Novice Rep - Jack Tolhurst Memorial Tournament (7396)
Peewee Rep
3:00 PM
vs. Wallaceburg Lakers
Peewee Rep
3:00 PM-4:00 PM
Linked Game Cancelled
Midget Local
4:10 PM
vs. Petrolia Oilers 1
Atom Rep
4:20 PM
@ Southwest Bullets
Glencoe [A78]
Bantam Local
5:20 PM
@ Wallaceburg Lakers 1
Wallaceburg [BAN15]
Bantam Rep
6:00 PM
@ Lambton Shores Predators
Atom Local
6:10 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [ATO22]
Initiation Program (IP)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Tyke
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom Local
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Local
8:10 PM-9:10 PM
Practice
Bantam Local
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Bantam Rep
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Midget Local
8:50 PM-9:50 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-6:55 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
@ Lucan Irish
Lucan [A14]
Atom Local
7:05 PM-8:05 PM
Practice
Peewee Local
8:10 PM-9:20 PM
Practice
Initiation Program (IP)
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Atom Local
12:00 PM
@ South Kent Lightning 1
Blenheim [ATO25]
Novice Rep
2:00 PM
@ South Kent Lightning
Blenheim [N95]
Peewee Rep
3:20 PM
@ Southwest Bullets
Glencoe [P80]
Bantam Local
3:20 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Peewee Local
5:40 PM
@ South Kent Lightning 3
Blenheim [PW30]
Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04
Atom Rep - Ryan O'Reilly Youth Hockey Challenge (7388)
Peewee Rep
3:00 PM
vs. Lucan Irish
Midget Local
5:35 PM
vs. Mooretown Jr. Flags White
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
7:10 PM-8:10 PM
Practice
Bantam Rep
7:40 PM-8:40 PM
Practice
Midget Local
8:50 PM-9:50 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-6:55 PM
Practice
Atom Local
7:05 PM
vs. Dresden Jr. Kings White
Peewee Local
8:10 PM
vs. Dresden Jr. Kings Maroon
Atom Local
10:30 AM
@ Wallaceburg Lakers
Wallaceburg [ATO29]
Initiation Program (IP)
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Novice Rep
12:30 PM
@ Port Stanley Jr. Sailors
Bantam Local
3:20 PM
vs. Southwest Bullets
Peewee Local
3:25 PM
@ Mooretown Jr. Flags Orange
Peewee Rep
6:10 PM
@ Wallaceburg Lakers
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
View AllOur Sponsors
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from westlornecomets.com on Thursday, October 19, 2017 at 7:45 PM