Schedule & Results (West Lorne Comets)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About WLMH
WLMH Incorporation
WLMH By-laws
WLMHA Constitution
WLMH Manual & Regs
Executive & Staff
Contact Us
WLMHA Meeting Minutes
OMHA Manual of Operations
Registration
2023-2024 Registration
Intro to Hockey (New Program)
U7 Hockey (Initiation Program)
Program Info
New Registrants Funding
Subsidy Programs
Registration FAQ
Refund Policy
Equipment List
Bench Staff
2024/2025 Coach Application
2023-2024 Bench Staff & On-Ice Help Requirements
Code of Conduct
Coach Resources
WLMH Coach's Manual
Coach Meeting Checklist
Cross-Ice Hockey
Hockey Canada Drill Hub
Trainer Resources
Player Medical
Emergency Response Plan
Injuiry Report
Return to Play Resources
Concussion Symptoms
Return to Play protocol - Injury/Concussion
Return to Play Form
Team Managers
WLMH Team Manager Manual
Exhibition Game Approval Request
Tournament & Jamboree Sanction Request
Tournament & Jamboree Registration Payment Request
Team Funds Request
Electronic Game Sheets - Tutorials
Police Declaration
Volunteer Letter for Police Check
Rowan's Law Acknowledgement
Open Ice
Player/Parent Resources
Code of Conduct
Volunteer Hours
Volunteer Requirements
Volunteer Sign Up
Volunteer Fee Refund Request Form
Respect In Sport
Player Request to Move Up
Comets Swag
Hockey Skills
In-Season Hockey Skills
Goalie Clinics
Sponsorship
Our Sponsors
Sponsorship Info
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
Tournaments
38th Annual Black & Gold U9LL U11 LL, U11 C/D/AE
2023 Rising Stars U18 C/D/AE Tournament
West Lorne Comets U7 Holiday Jamboree
Home
Schedule & Results
Sitemap
Schedule & Results
Filter
Game Status
All Scheduled Games
247 Games
All Scheduled Games
247 Games
Unreported Games
57 Games
×
Filter By Opponent
All Opponents
241 games
All Opponents
241 games
Dorchester Dragons C
5 games
Dorchester Dragons
2 games
Dresden Jr. Kings D
2 games
Dresden Jr. Kings Maroon
9 games
Dresden Jr. Kings White
11 games
Dresden U7
4 games
East Lambton Eagles D
11 games
East Lambton Eagles
8 games
Ilderton Jets B
1 game
Ilderton Jets D
5 games
Lambeth Lancers D
5 games
Lambton Shores Predators D
13 games
Lucan Irish D
7 games
Mooretown Jr. Flags #1
4 games
Mooretown Jr. Flags #2
7 games
Mooretown Jr. Flags D
8 games
Mooretown Jr. Flags
6 games
Mt. Brydges Cougars BB
4 games
North Middlesex Jr. Stars C
2 games
Petrolia Oilers - C
5 games
Petrolia Oilers - D
6 games
Petrolia Oilers D
9 games
Petrolia Oilers
13 games
Port Stanley Black
2 games
Port Stanley White
2 games
South Huron Sabres D
8 games
South Kent Lightning 1
7 games
South Kent Lightning 2
4 games
South Kent Lightning C
1 game
South Kent Lightning
4 games
Southwest Bullets
18 games
St. Marys Rock BB
4 games
St. Thomas Jr Stars BB
2 games
St. Thomas Jr Stars C
3 games
Strathroy Jr. Rockets BB
3 games
Strathroy Jr. Rockets C2
3 games
Wallaceburg Lakers - 1
11 games
Wallaceburg Lakers - 2
11 games
Wallaceburg Lakers D
5 games
Wallaceburg Lakers
3 games
Wallaceburg U9
2 games
Woodstock Jr Navy Vets BB
1 game
×
Filter By Venue
All Venues
247 games
All Venues
247 games
Home Venues
MSC (Rink 1)
9 games
MSC (Rink 2)
7 games
West Lorne Arena - East 1/2 of Ice
6 games
West Lorne Arena - West 1/2 of Ice
6 games
West Lorne Arena
109 games
Away Venues
Alvinston arena
4 games
Alvinston
5 games
Blenheim
1 game
Bothwell Arena
2 games
Bothwell
3 games
Dorchester Arena/The Flight Exec Centre
2 games
FlightExec Centre (APC)
2 games
FlightExec Centre (CANUSA)
1 game
Forest (Amtelecom)
5 games
Gemini (Blue)
3 games
Glencoe Arena
3 games
Glencoe
1 game
Greenwood
14 games
Ilderton
1 game
Joe Thornton CC (Presstran)
1 game
Ken Houston Memorial Centre
2 games
Ken Houston
10 games
Komoka CW&RC (1 - Molson)
1 game
Komoka CW&RC (2 - Coors)
1 game
Lambeth
3 games
Lucan
3 games
North Middlesex
1 game
Port Stanley Arena
2 games
Port Stanley
2 games
Ridgetown
7 games
South Huron
3 games
St. Marys (Rock)
2 games
Stephen Township
2 games
Thedford
1 game
Tri-Township
2 games
Wallaceburg
18 games
Watford
2 games
×
View Cancellations
×
2023-2024
Current Season
2023-2024
Other Seasons
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
×
Oct 2023
1 tournament
39 games
Nov 2023
9 tournaments
39 games
Dec 2023
6 tournaments
37 games
Jan 2024
6 tournaments
46 games
Feb 2024
6 tournaments
44 games
Mar 2024
5 tournaments
42 games
March 2024
Game Details
Venue Info
Fri 01
6:30 PM
Home Playoff Game
Team • U11 D (REP)
vs South Kent Lightning C
U11T3-OPB-10
West Lorne Arena
2-4
W
Game Details
Venue Info
Fri 01
7:45 PM
Home Playoff Game
Team • U13 D (REP)
vs Ilderton Jets B
U13T3-OPB-09
West Lorne Arena
2-4
W
Game Details
Venue Info
Sat 02
9:00 AM
Away Playoff Game
Team • U9 GOLD
@ Southwest Bullets
U9DIV1-21
Bothwell
2-6
L
Game Details
Venue Info
Sat 02
10:55 AM
Away Playoff Game
Team • U9 WHITE
@ Mooretown Jr. Flags #2
U9DIV2-42
MSC (Rink 1)
9-0
W
Game Details
Venue Info
Sat 02
11:00 AM
Home Playoff Game
Team • U9 GREY
vs Petrolia Oilers - D
U9DIV2-43
West Lorne Arena
6-3
L
Game Details
Venue Info
Sat 02
12:00 PM
Home Playoff Game
Team • U11 LL
vs Wallaceburg Lakers - 2
U11CON12
West Lorne Arena
1-1
Game Details
Venue Info
Sat 02
1:15 PM
Home Playoff Game
Team • U13 LL
vs Petrolia Oilers
U13CH09
West Lorne Arena
4-8
W
Game Details
Venue Info
Sun 03
12:30 PM
Home Playoff Game
Team • U9 WHITE
vs Dresden Jr. Kings Maroon
U9DIV2-44
West Lorne Arena
4-6
W
Game Details
Venue Info
Sun 03
1:30 PM
Home Playoff Game
Team • U11 D (REP)
vs Lambton Shores Predators D
U11T3-OPB-13
West Lorne Arena
2-6
W
Game Details
Venue Info
Sun 03
2:00 PM
Away Exhibition
Team • U7 Black
@ East Lambton Eagles
Alvinston arena
Game Details
Venue Info
Sun 03
2:00 PM
Away Exhibition
Team • U7 Gold
@ East Lambton Eagles
Alvinston arena
Game Details
Venue Info
Sun 03
5:30 PM
Away Playoff Game
Team • U11 LL
@ Wallaceburg Lakers - 1
U11CON09
Wallaceburg
1-2
L
Game Details
Venue Info
Tue 05
9:00 PM
Home Playoff Game
Team • U18 D (REP)
vs Dorchester Dragons C
U18T3-OPB-10
West Lorne Arena
3-6
W
Game Details
Venue Info
Wed 06
9:30 PM
Away Playoff Game
Team • U18 D (REP)
@ Petrolia Oilers D
U18T3-OPB-11
Greenwood
6-1
W
Game Details
Venue Info
Fri 08
7:45 PM
Home Playoff Game
Team • U13 D (REP)
vs East Lambton Eagles D
U13T3-OPB-15
West Lorne Arena
0-9
W
Game Details
Venue Info
Fri 08
8:30 PM
Away Playoff Game
Team • U18 D (REP)
@ Lambton Shores Predators D
U18T3-OPB-12
Forest (Amtelecom)
5-1
W
Game Details
Venue Info
Sat 09
8:00 AM
Home Exhibition
Team • U7 Black
vs East Lambton Eagles
West Lorne Arena - East 1/2 of Ice
Game Details
Venue Info
Sat 09
8:00 AM
Home Exhibition
Team • U7 Gold
vs East Lambton Eagles
West Lorne Arena - West 1/2 of Ice
Game Details
Venue Info
Sat 09
10:35 AM
Away Exhibition
Team • U9 WHITE
@ Wallaceburg U9
Wallaceburg
More Details
Mar 12-Mar 12
Tournament
Team • U9 WHITE
Plattsville Little Braves U9 LL/HL/MD Tournament
Plattsville Memorial Arena
More Details
Mar 14-Mar 16
Tournament
Team • U11 LL
Ange Giajnorio Memorial Winter Thaw HL Tournament
Niagara Falls
Game Details
Venue Info
Sat 16
10:00 AM
Home Playoff Game
Team • U9 GOLD
vs Petrolia Oilers - C
U9DIV1-23
West Lorne Arena
1-5
W
Game Details
Venue Info
Sat 16
11:00 AM
Home Playoff Game
Team • U9 GREY
vs Wallaceburg Lakers - 2
U9DIV2-46
West Lorne Arena
3-10
W
Game Details
Venue Info
Sat 16
11:30 AM
Away Exhibition
Team • U7 Black
@ Dorchester Dragons
Dorchester Arena/The Flight Exec Centre
Game Details
Venue Info
Sat 16
11:30 AM
Away Exhibition
Team • U7 Gold
@ Dorchester Dragons
Dorchester Arena/The Flight Exec Centre
Game Details
Venue Info
Sat 16
6:30 PM
Away Playoff Game
Team • U11 D (REP)
@ Ilderton Jets D
U11T3-OPC-01
Komoka CW&RC (2 - Coors)
4-2
W
Game Details
Venue Info
Sun 17
12:30 PM
Local Playoff Game
Team
U9 GREY
@ U9 WHITE
U9DIV2-47
West Lorne Arena
3-5
Game Details
Venue Info
Sun 17
2:30 PM
Away Playoff Game
Team • U13 D (REP)
@ Lambton Shores Predators D
U13T3-OPC-01
Forest (Amtelecom)
0-1
L
Game Details
Venue Info
Sun 17
4:45 PM
Away Playoff Game
Team • U18 D (REP)
@ East Lambton Eagles D
U18T3-OPC-01
Watford
2-2
Game Details
Venue Info
Mon 18
6:30 PM
Away Playoff Game
Team • U11 LL
@ Petrolia Oilers
U11CON16
Greenwood
4-6
L
Game Details
Venue Info
Mon 18
8:00 PM
Home Playoff Game
Team • U11 D (REP)
vs Ilderton Jets D
U11T3-OPC-02
West Lorne Arena
5-4
L
Game Details
Venue Info
Tue 19
7:30 PM
Home Playoff Game
Team • U13 D (REP)
vs Lambton Shores Predators D
U13T3-OPC-02
West Lorne Arena
Game Details
Venue Info
Tue 19
9:00 PM
Home Playoff Game
Team • U18 D (REP)
vs East Lambton Eagles D
U18T3-OPC-02
West Lorne Arena
Game Details
Venue Info
Wed 20
6:15 PM
Away Playoff Game
Team • U11 D (REP)
@ Ilderton Jets D
U11T3-OPC-03
Komoka CW&RC (1 - Molson)
Game Details
Venue Info
Wed 20
7:00 PM
Away Playoff Game
Team • U13 LL
@ Petrolia Oilers
U13CH11
Greenwood
Game Details
Venue Info
Fri 22
7:00 PM
Away Playoff Game
Team • U13 D (REP)
@ Lambton Shores Predators D
U13T3-OPC-03
Forest (Amtelecom)
Game Details
Venue Info
Fri 22
9:30 PM
Away Playoff Game
Team • U18 D (REP)
@ East Lambton Eagles D
U18T3-OPC-03
Alvinston
More Details
Mar 23-Mar 23
Tournament
Team • U9 GOLD
Year End U9 FCHL Tournament
Mooretown
More Details
Mar 23-Mar 23
Tournament
Team • U9 GREY
Year End U9 FCHL Tournament
Mooretown
More Details
Mar 23-Mar 23
Tournament
Team • U9 WHITE
Year End U9 FCHL Tournament
Mooretown
Game Details
Venue Info
Sat 23
9:30 AM
Local Playoff Game
Team
U9 GOLD
@ U9 WHITE
U9CH03
MSC (Rink 1)
Game Details
Venue Info
Sat 23
9:30 AM
Away Playoff Game
Team • U9 GREY
@ Dresden Jr. Kings White
U9CON03
MSC (Rink 2)
Game Details
Venue Info
Sat 23
11:30 AM
Away Playoff Game
Team • U9 WHITE
@ Petrolia Oilers - D
U9CH05
MSC (Rink 1)
Game Details
Venue Info
Sat 23
12:00 PM
Home Playoff Game
Team • U11 LL
vs Wallaceburg Lakers - 1
U11CON19
West Lorne Arena
Game Details
Venue Info
Sat 23
12:30 PM
Home Playoff Game
Team • U9 GOLD
vs Wallaceburg Lakers - 1
U9CH06
MSC (Rink 1)
Game Details
Venue Info
Sat 23
12:30 PM
Home Playoff Game
Team • U9 GREY
vs Mooretown Jr. Flags #2
U9CON06
MSC (Rink 2)
Game Details
Venue Info
Sat 23
1:15 PM
Home Playoff Game
Team • U13 LL
vs Petrolia Oilers
U13CH12
West Lorne Arena